flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила пропуску осіб до приміщення Нікопольського міськрайонного суду та поведінки в приміщеннях суду.

                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Голови Нікопольського

міськрайонного суду

Дніпропетровської області

                                                                   від 02.03.2020 р. № 38-з

 

ПРАВИЛА

пропуску осіб у приміщення Нікопольського міськрайонного суду

Правила пропуску осіб у приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області (далі – Правила) розроблено на підставі Рішення Ради суддів України № 95 від 22.11.2019 року, у відповідності до типових Правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя й транспортних засобів на їх територію, на виконання вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», з метою забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату суду, забезпечення їх особистої безпеки, підтримання громадського порядку в суді, забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу та відповідно до рішення Вищої Ради правосуддя від 26 грудня 2016 року за № 3470/0/15-16 та наказів: Державної судової адміністрації України та Служби судової охорони від 30.01.2020 № 43/61.

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Цими Правилами визначається порядок пропуску осіб у приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області з метою забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату суду, забезпечення їх особистої безпеки, підтримання громадського порядку в суді, забезпечення в суді безпеки учасників судового процесу, охорони приміщень суду.

1.2. Пропускний режим здійснюється співробітниками підрозділу охорони територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області.

1.3. Під час здійснення своїх повноважень щодо пропуску осіб до приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області, співробітники Служби судової охорони керуються чинним законодавством України: Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України,  іншими нормативно-правовими актами в зазначеній сфері та цими Правилами.

1.4. Пропуск осіб до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області не повинен поєднуватися з діями, які можуть завдати фізичних або моральних страждань особам унаслідок фізичного чи психологічного впливу  або принижують їхню гідність.

1.5. На головному вході в приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області обладнується пункт пропуску та охорони;

1.6. Пост пропуску та охорони обладнується турнікетом (з автоматичною системою контролю та управління доступом), стаціонарним металодетектором арочного типу та ручними металошукачами, засобами відеонагляду, камерами схову речей осіб, які відвідують суд та інших засобів, призначених для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей.

1.7. Пропускний режим та підтримання громадського порядку в суді здійснюється співробітниками Служби судової охорони  (далі – пост пропуску та охорони) з використанням технічного засобу контролю – відеоспостереженням.

1.8. Обладнання поста охорони та камер схову забезпечується Територіальним управлінням ДСА України в Дніпропетровській області.

1.9. Контроль за здійсненням пропускного режиму та цих Правил покладається на начальників територіальних управлінь (командирів підрозділів охорони) Служби, що здійснюють охорону приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області, а також на Голову, керівника апарату суду, а також інформування начальника територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровської області  (командира підрозділу охорони) про порушення вимог цих Правил працівниками Служби.

1.10. Ці Правила розміщуються у приміщенні суду перед пунктом пропуску та охорони на видному та доступному для відвідувачів місці з метою їх ознайомлення та для їх  дотримання.

 

  1. Порядок пропуску осіб до приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області суду

 

2.1.  Пропуск осіб у приміщення Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області здійснюється в робочі дні, згідно з графіком роботи суду; у вихідні та святкові дні при розгляді черговими суддями справ у порядку цивільного, адміністративного та кримінального судочинства.

Відвідувачі, учасники судових процесів, представники ЗМІ, слухачі тощо пропускаються в приміщення суду, через пункт пропуску та охорони: з понеділка по четвер з 08 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 17 год. 00 хв.; у п’ятницю та передсвяткові дні  – з 08 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 15 год. 45 хв.

2.2. У неробочі дні та години пропуск осіб до зазначених будинків (приміщень) забороняється, крім випадків, визначених цими Правилами.

У вихідні, святкові та неробочі дні працівники суду пропускаються у приміщення суду за службовим посвідченням за списком затвердженим Головою або керівником апарату суду.

2.3. З метою ідентифікації осіб, які прибули до суду, їх пропуск здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина для виїзду за кордон, службового посвідчення, посвідчення адвоката України, національного посвідчення водія України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документа, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ).

Дані про осіб, які прибули до приміщення суду, заносяться співробітниками посту пропуску охорони у журнал відвідувачів, який ведеться згідно із внутрішньовідомчими актами Служби судової охорони.

2.4. Безперешкодно, зокрема в неробочі години, вихідні, неробочі та святкові дні, до приміщень, в яких вони працюють, за пред'явленням посвідчення судді або службового посвідчення встановленого зразка пропускаються: Голови суду, заступники Голови суду, судді, керівник, заступник керівника апарату та працівники суду.

2.5. Судді інших судів, судді у відставці пропускаються до приміщення суду в робочі дні та години суду за пред’явленням посвідчення судді (судді у відставці). У неробочі години суду, вихідні, неробочі та святкові дні пропуск указаних осіб може бути здійснюватися після відповідного розпорядження Голови суду, заступника Голови суду чи особи, яка виконує їх обов’язки.

2.6. До приміщення суду із використанням спеціальних технічних засобів контролю на безпеку пропускаються:

2.6.1. Працівники правоохоронних органів, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, військовослужбовці Національної гвардії України, крім тих, які здійснюють конвоювання осіб, що тримаються під вартою, — за пред’явленням службового посвідчення та внесення відповідного запису у журналі відвідувачів.

2.6.2. Особи, які беруть участь у провадженні справ – при наявності доказів, що вони є учасниками судового процесу, який  відбувається у день відвідування цими особами приміщення суду та за пред'явленням ними документа, який засвідчує особу із внесенням відповідного запису у журналі відвідувачів.

У разі, якщо в особи відсутнє посвідчення, співробітники поста пропуску та охорони через керівника апарату суду  (його заступника) чи секретаря судового засідання з'ясовує особу прибулого для вирішення питання його пропуску до приміщення суду.

2.6.3. Адвокати пропускаються за пред’явленням документа, що посвідчує особу адвоката. Під час здійснення пропуску адвокатів забороняється проводити огляд документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. У ході візуального огляду валіз, сумок, портфелів тощо в частині можливої наявності в них заборонених для пронесення предметів працівник Служби може застосовувати освітлювальний ліхтарик, не допускаючи при цьому безпосереднього контакту з такими документами.

2.6.4.Допуск іноземців та осіб без громадянства, які не є учасниками судових процесів, до приміщень судів здійснюється з дотриманням вимог, встановлених Порядком взаємодії Державної судової адміністрації України, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, апеляційних і місцевих судів під час прийому іноземних делегацій, груп та окремих іноземців, що затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 18 листопада 2015 року № 199 зі змінами.

Допуск іноземців чи осіб без громадянства у приміщення органів або установ системи правосуддя, які не є учасниками засідань чи інших заходів (нарад, переговорів тощо), здійснюється на підставі усного дозволу голови суду (його заступника) чи керівника апарату суду (його заступника) з внесенням відповідного запису у журнал відвідувачів.

2.6.5. Відвідувачі, що прибули з метою ознайомлення з матеріалами судових справ – за пред’явленням документа, який засвідчує їх особу та їх внесенням відповідного запису в журнал відвідувачів.

Ознайомлення із матеріалами судових справ здійснюється лише у наступних обладнаних для цього приміщеннях: у відповідних канцеляріях суду, якщо справа розглянута та здана до канцелярії суду, у приймальні головуючого судді, якщо справа не розглянута та перебуває у його провадженні).

2.6.6. Практиканти та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у приміщенні суду, згідно зі списком, що затверджений керівником апарату суду, після пред'явлення документа, який засвідчує особу та внесення відповідного запису у журналі відвідувачів.

2.6.7.  Особи, що прибули на відкриті судові засідання - за пред'явленням документа, який засвідчує їх особу та з внесенням відповідного запису у журнал відвідувачів.

2.6.8. Журналісти,         працівники засобів масової інформації пропускаються до суду за пред'явленням документа, що засвідчує їх особу та/або редакційного посвідчення, із внесенням відповідного запису у журнал відвідувачів.

 Проведення документування судового засідання за допомогою аудіо-, відео-, фотоапаратури здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законодавством.

2.6.9. До приміщення суду із вогнепальною, газовою зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками (сльозоточивої чи дратівної) дії, та іншими спеціальними засобами пропускаються працівники Служби судової охорони, працівники правоохоронних органів та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, військовослужбовці Національної гвардії України під час виконання ними службових обов’язків.

Вогнепальна й холодна зброя, інші небезпечні для життя і здоров’я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, що підлягають розгляду в судовому засіданні, пропускаються до приміщень судів за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.

2.6.10. Медичний персонал служби невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної та аварійної служб пропускаються до приміщення суду за пред’явленням службових посвідчень або документів, що посвідчують особу, в супроводі працівника служби судової охорони та/або працівника апарату суду, який здійснював виклик зазначеної служби, а за їх відсутності – працівника пост пропуску та охорони.

2.6.11. У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники посту пропуску та охорони пропускають до приміщення суду працівників відповідних ремонтних служб у супроводі працівника апарату суду й негайно повідомляють про це Голову суду або керівництво суду, чергового територіального управління Служби судової охорони у Дніпропетровській області.

          2.6.12. Пропуск громадян із особистих питань у приміщення суду здійснюється після узгодження із відповідним працівником суду. Допуск до приміщення суду, при відсутності документів, які посвідчують особу, здійснюється лише в тому випадку, якщо працівник суду особисто проводить відвідувача і в подальшому супроводить його до виходу з приміщення суду (несе персональну відповідальність) за його перебування в приміщенні суду.

Дані про зазначених осіб заносяться співробітниками поста пропуску та охорони у журнал відвідувачів.

2.6.13. У робочі дні, після закінчення робочого часу, у будинку (приміщенні) суду можуть перебувати:

1) судді та працівники суду;

2) працівники правоохоронних органів, які здійснюють спеціальні заходи забезпечення державної безпеки, у разі перебування в будинку (приміщенні) осіб, яких вони охороняють;

3) конвойні наряди правоохоронних органів та особи, які перебувають під їх охороною;

4) особи, що беруть участь у засіданнях та інших заходах (наради, переговори тощо), якщо такі заходи тривають;

5) особи, що беруть участь у судових засіданнях, які на час закінчення робочого дня не завершені;

6) медичний персонал служби невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної, аварійної, технічної, ремонтної служб тощо прибули за викликом.

2.6.14. У неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні до будинку (приміщення) суду, у разі проведення невідкладного відкритого судового засідання, право бути присутніми мають будь-які особи, а у разі закритого судового засідання, пропускаються лише учасники судового засідання, а також конвойні наряди та особи, які перебувають під їх охороною.

2.6.15. Вхід та вихід до будинку (приміщення) суду, що не є їх працівниками, здійснюється лише через центральний вхід, обладнаний контрольно-пропускним пунктам (окрім працівників екстрених служб у разі надзвичайних ситуацій).

У разі надзвичайної ситуації (блокування центрального входу, пожежі, вибуху, повені тощо) вихід (евакуація) здійснюється через службові, запасні, аварійні виходи (входи).

 

  1. Обмеження щодо пропуску осіб до будинків (приміщень) судів,

інших органів та установ системи правосуддя

 

3.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до зали судового засідання обмежується ухвалою головуючого в судовому засіданні.

Під час проведення закритих засідань органів та установ системи правосуддя доступ до відповідних приміщень органів та установ системи правосуддя, у яких проводяться такі засідання, обмежується рішенням керівника відповідного органу.

3.2. Забороняється пропуск до будинку (приміщення) суду осіб:

1) з явними ознаками алкогольного, наркотичного сп’яніння або психічного розладу;

2) з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною та холодною зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, іншими спеціальними засобами активної оборони, крім осіб, визначених у пункті 2.6.8. розділу 2 цих Правил;

3) з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо;

4) з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам; 

5) з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо;

6) з тваринами (крім осіб варт правоохоронних органів та Національної гвардії України зі службовими собаками);

7) з довгомірними та габаритними предметами, валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів (понад 600х400х200 мм);

8) з гучномовцями, динаміками, іншими пристроями для гучного відтворення звукової інформації;

9) іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, які можуть бути використанні для нападу і створюють загрозу життю чи здоров’ю суддів, працівників суду, органів, установ системи правосуддя, учасників судового процесу, відвідувачів, працівників Служби.  

3.3. Особи, які прибули до суду на час відвідування речі та предмети, з якими заборонено пропуск до будинку (приміщення) суду, можуть залишити у спеціальних індивідуальних камерах схову, обладнаних поряд із пунктами пропуску, окрім речей і предметів, визначених підпунктами 5 – 7 пункту 3.2 розділу 3 цих Правил.

3.4. Не допускається відвідування службових приміщень суду громадянами для позапроцесуального спілкування із суддями та працівниками апарату суду з метою з’ясування позицій та перспектив розгляду конкретних справ, здійснення впливу на суддів та працівників апарату суду, отримання консультацій та порад від суддів та працівників апарату суду з питань здійснення правосуддя, чи з будь-яких інших питань.

3.4.1. У випадках, виявлення співробітником поста пропуску фактів нехтування відвідувачем суду цих Правил, чи отримання такої інформації від керівництва суду, співробітники поста пропуску пропонують такому відвідувачу негайно залишити приміщення суду і дотримуватися заборони, встановленої пунктом 3.1., та супроводжує таких відвідувачів до виходу із приміщення  суду.

3.4.2. У разі здійснення такими відвідувачами суду дій, що мають ознаки адміністративного або кримінального правопорушення, співробітники поста пропуску та охорони вживають оперативних заходів щодо їх негайного припинення та повідомляють уповноважені правоохоронні органи про вчинення таких дій, з метою притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.

3.4.3. Якщо відвідувач суду під час перебування в судовій установі неодноразово порушує обмеження, встановлені пунктом 3.4 цих Правил, не виконує вимоги співробітників Служби судової охорони, то останні, з метою попередження та запобігання порушення ним обмежень, які встановлені для відвідувачів суду, а також для попередження адміністративних і кримінальних правопорушень з боку цього відвідувача, вимагають від нього покинути приміщення суду та супроводжують його до виходу із суду.

3.4.4. Співробітники посту пропуску та охорони, за наявності обґрунтованих підстав вважати, що перебування особи у приміщенні суду створює загрозу безпеці суддів, працівників апарату суду, органам і установам системи правосуддя, має ознаки порушення громадського порядку, припиняють допуск таких осіб до приміщення суду.

3.4.5. Співробітники посту пропуску та охорони протидіють безпідставному проникненню осіб, які намагаються проникнути (проникли) до суду, перевіряють у них документи, що посвідчують їх особу, а випадку вчинення ними порушень, які мають ознаки адміністративних, затримують правопорушників для передачі відповідним правоохоронним органам.

3.4.6. Учасники судового процесу та слухачі допускаються до приміщення суду виключно на час розгляду конкретної справи в робочі дні та години згідно зі встановленим у суді трудовим розпорядком або при чергуванні суддів у вихідні та святкові дні.

Особи, які прибули для участі у розгляді справи та слухачі, запрошуються до зали судового засідання секретарем судового засідання чи судовим розпорядником.

Учасники судового процесу, слухачі зобов’язані дотримуватися заборони, встановленої пунктом 3.4 цих Правил, та покинути приміщення суду після закінчення судового засідання. Відмова покинути приміщення суду після закінчення судового засідання має для них наслідки у вигляді примусового виведення із приміщення суду працівниками Служби судової охорони.

3.4.7. Надання відвідувачами процесуальних документів, заяв, скарг, клопотань, звернень, повідомлень, листів та будь - яких інших документів здійснюється виключно через канцелярію суду. При цьому такі відвідувачі зобов’язані дотримуватися заборони встановленої пунктом 3.4 Правил, та покинути приміщення суду одразу після закінчення подання відповідних документів чи після ознайомлення із матеріалами справи.

3.4.8. Прибуття відвідувачів на особистий прийом до голови суду можливе лише по понеділках у період часу з 09 год. 00 хв. та до 13 год. 00 хв.

Ці відвідувачі зобов’язані дотримуватися заборони встановленої пунктом 3.4 цих Правил, та покинути приміщення суду після закінчення особистого прийому.

3.5. Тимчасово, у разі запровадження Кабінетом Міністрів України карантину, забороняється пропуск до приміщення суду осіб:

1) з ознаками респіраторних захворювань та підвищеною температурою;

2) без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски;

3) які не є учасниками судових засідань.

  1. Прикінцеві положення

 

4.1.  Правила вводяться в дію з моменту їх затвердження та є обов’язковими до виконання суддями, працівниками апарату суду, співробітниками поста пропуску та охорони, та відвідувачів Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області.

 

4.2. Зміст Правил доводиться до відома:

 

Керівник апарату (завідуюча секретаріатом)

Нікопольського міськрайонного суду

Дніпропетровської області                                                          Юлія КАЗАНОК

 

Заступник начальника територіального управління

(зі служби) Служби судової охорони

у Дніпропетровській області

полковник Служби судової охорони                                       Микола ШИКУЛО